Webové stránky

Domluvím se po celém světě

RSS

Vystudoval jsem střední uměleckoprůmyslovou školu v Turnově obor Design a zpracování drahých kamenů. Představoval jsem si, jak budu velký živnostník a pracovní zakázky se ke mně budou samy hrnout. Představoval jsem si, že budu hrdý milionář umělec, který bude vydělávat úžasnou prací, bude mít okolo sebe kupu přátel a obdivovatelů a zaměstná další spoustu lidí, co jsou stejně skvělý, jako on sám.

Nicméně mé představy brzy skončily a já si uvědomil, že u nás něčeho takového nikdy nemohu dosáhnout, bez počátečního kapitálu, bez známých…

Přijmul jsem proto všemi deseti místo na přírodovědecké fakultě MU v Brně. Dřel jsem, pracoval jsem denně deset a víc hodin a peníze jsem dobré rozhodně neměl. Rozhodl jsem se proto naučit jazyky a zkusit štěstí v cizině.

Hledal jsem jazykovou školu, která by mě naučila nejprve na kurzu angličtinypořádně anglicky, a posléze bych u ní mohl absolvovat kurzy dalších jazyků, abych mohl vycestovat do světa a nebyl jazykově limitován.

Narazil jsem na školu PELICAN, která sídlí v centru Brna, blízko přírodovědecké fakultě, tudíž jsem si mohl dovolit navštěvovat dva večerní kurzy týdně.

Přidal jsem tedy rovnou na začátek k angličtině i kurz španělštiny.

Půl roku jsem se opravdu intenzivně učil. Na hodiny jsem docházel pravidelně několikrát týdně. Jelikož jsem se rozhodl pro individuální výuku, nebyl jsem, kromě na lektora, na nikoho vázán a mohl jsem téměř každý všední den ve večerních hodinách do kurzu chodit. Většinou mi to vycházelo devadesátiminutová lekce třikrát až čtyřikrát týdně.

Po půl roce jsem byl na, troufám si říct, opravdu vysoké úrovni znalosti angličtiny, a na dobré znalosti španělštiny. Přibral jsem tedy ještě kurz francouzštiny a pokračoval ve výuce další půl rok. Za rok intenzivní výuky jazyků jsem se rozhodl dát výpověď na fakultě a na vlastní pěst odjet do zahraničí. 

Nejprve jsem pobýval rok ve Španělsku. Pracoval jsem jako pomocná síla v kuchyni a po večerech jsem rozvážel pizzu. Díky mé znalosti jazyka jsem neměl nouzi práci najít a vydělal jsem si za rok na to, abych mohl dalšího půl roku pouze cestovat.

Navštívil jsem Francii, kterou jsem za několik měsíců celou projezdil, a rozhodl jsem se, že si za zbytek peněz koupím letenku do USA a odcestuji do Chicaga.

Volba to byla perfektní, v Chicagu jsem žil dva roky a seznámil se s několika skvělými umělci, kteří mě vzali do party a já nyní s nimi pracuji jako brusič drahých kamenů v Americe. Vydělávám peníze, o kterých jsem snil. Jsem tu osm let a se svojí ženou, která je paradoxně Slovenka, a naším ročním synem se stěhujeme do vlastního domu na okraji San Francisca.

Děkuji tak jazykové škole PELICAN za pomoc při výuce jazyků, která mě nakopla a díky níž jsem projezdil několik zemí, ve kterých jsem se domluvil, užil si svobodného života a zakotvil ve zlaté zemi, kde se mi daří a v níž jsem spokojen. Kdybych neuměl anglicky, nikdy bych se tu nebyl schopný tak rychle a skvěle uchytit. 

S angličtinou, španělštinou a francouzštinou se člověk domluví skoro všude. 
My se chystáme, až synek vyroste, procestovat celý svět.

Ukázat další aktuality