Webové stránky

Jak vybrat správné zimní oblečení pro dítě a ušetřit

RSS

Nákup dětského oblečení je kratochvílí ne zcela oblíbenou, avšak nutnou. Možná i vaše ratolesti už oproti loňské sezóně vyrostly, takže je potřeba pořídit novou výbavu. Jak vybrat tu pravou do chladných dnů?

Jak vybrat dětské zimní oblečení

První zásada, která u dětského zimního oblečení platí podobně jako u dospělých, je vrstvení. Základem je spodní prádlo, teprve na něj může přijít další část. U obou pohlaví je velmi oblíbená mikina, malé parádnice zase ocení i dívčí svetry. Dbejte na to, že nejen u oblečení, které se nosí přímo na tělo, jsou vždy lepší přírodní materiály. Měli byste tudíž jednoznačně upřednostnit bavlnu před polyesterem, vzhledem k tomu, že je daleko více prodyšná.

Což je další důležitá vlastnost, kterou byste u ošacení pro svého potomka měli hledat. Děti jsou fyzicky velmi aktivní a nemělo by jim současně být příliš horko. Sledujte i to, aby byla svrchní vrstva, to znamená kalhoty a bunda, nepromokavá. U kalhot, jimiž by ideálně měly být oteplovačky, navíc i oděruvzdorná. To z praktických příčin. Vaše děti totiž s velkou pravděpodobností „vymetou“ každou louži, upadnou často do bláta či do sněhu atd.

Nezapomeňte ani na zdánlivý detail v podobě reflexních prvků. Může se rozhodně hodit za zhoršené viditelnosti, se kterou se v zimním období setkáte velmi často. Při vybírání mezi jednotlivými modely zimních dětských bund se zaměřte i na to, zda ta vaše vybraná má kapuci, kterou lze odepnout.

Jak ušetřit

Přestože nakoupené oblečení rozhodně dětem nevydrží navěky, zaručeně to ale neznamená, že byste měli přestat dbát na jeho kvalitu. U levnějších kousků absolutně nemáte šanci zjistit, zda disponují deklarovanými parametry.

Musíte-li si rozmýšlet investování každé koruny, ideální příležitostí jsou například lednové akce, na které se chystá celá řada obchodníků. Oblečení patří navíc k tomu sortimentu, zejména pak to sezónní, kterého se dotýkají výrazné slevy v řádech desítek procent. Nákup ve výprodeji je tak ideálním způsobem, jak ušetřit.

Ukázat další aktuality