Webové stránky

Cesta ke skvělé pracovní pozici

RSS

Pracovala jsem v jednom potravinovém obchodním řetězci. Po střední škole jsem bohužel nesehnala lepší zaměstnání, než byla obsluha pokladny, řečeno normálním jazykem jednoduše prodavačka. Pracovala jsem na ranní a odpolední směnu. Moc mi to ale ani nevadilo, bylo mi 19 a užívala jsem si nově nabyté svobody.

Čím si vydělávám, jsem moc neřešila. Hlavně, že vydělávám. Chodila jsem ven s partou kamarádů, scházeli jsme se v jedné naší oblíbené brněnské hospůdce a všechno bylo fajn. Měla jsem dostatek financí, bydlela jsem stále s rodiči, na nájem jsem tak platila opravdové minimum a o jídlo jsem se starala velice sporadicky.

První povýšení

Práci v obchodě jsem vykonávala svědomitě, nijak jsem neremcala, nestěžovala si, a všechny úkoly jsem plnila obratem. Netrvalo tak dlouho a byla jsem povýšena na vedoucí prodejny. Z kasy jsem tak mohla na většinu práce zmizet a řešila jsem spíše provozní záležitosti pobočky.

Dařilo se mi oddělovat volný čas od práce a zůstávala jsem věrná své partě. Mohla jsem si dovolit být denně někde venku, večeřet v restauracích, chodit do kina, na koncerty i na pivo.

Řidičský průkaz

Zaplatila jsem si autoškolu a volný čas jsem věnovala získávání řidičského oprávnění. Měla jsem nabídku, že pokud budu aktivní řidička, dostanu lepší pracovní post. Závěrečné zkoušky jsem zvládla na výbornou a začala jsem se poohlížet po autu na koupi.

Sehnala jsem vyhovující ojeté auto, zaplatila necelých sto tisíc korun a začala jsem jezdit.

Kariérní postup

Nová pracovní pozice již nebyla na naší pobočce prodejny, nýbrž na pobočce oblastní. Dojížděla jsem tedy do práce denně autem několik kilometrů a můj řidičský um se tak velice zdokonalil.

V práci mě začali vysílat na služební cesty po celé republice. Stala se ze mě oblastní manažerka řetězce. Řetězec to byl ale nadnárodní, a tak vznikla nová potřeba - naučit se anglicky.

Nutnost přihlásit se na kurz angličtiny v Brně

Na doporučení kamaráda jsem se vydala na jisto do jazykové školy PELICAN, kde jsem si vyžádala kurzy angličtiny pro mírně pokročilé.

Kurz začal hned následující týden a já se mohla začít soustředit na studium angličtiny, abych se perfektně dorozuměla s manažery z ostatních států evropské unie, se kterými jsem se měla začít v rámci školení stýkat jak v České republice, tak v zahraničí.

Nové bydlení

Na přátele už mi nezbývalo tolik času jako dřív, nicméně začala jsem vydělávat takové peníze, že jsem se rozhodla odstěhovat od rodičů, najít si vlastní byt, ve svých 22 letech si vzít hypotéku a začít naprosto samostatný život.

Vše jsem vyřídila s kamarádčinou pomocí, která byla realitní makléř v Brně a pomohla mi najít můj úžasný byt, kde stále bydlím a moc ráda zde trávím volný čas v České republice.

U PELICANA v Brně jsem kromě klasického kurzu pro veřejnost navštěvovala i konverzační kurz angličtiny, který mě rozmluvil až neuvěřitelnou rychlostí. Mohla jsem začít cestovat po světě.

Skvělá práce

Díky své znalosti jazyka jsem získala ještě lepší platové ohodnocení, než mi bylo nabízeno, a otevřelo se mi nekonečno možností. Dostávala jsem nabídky od jiných firem, které mě pod sebe chtěly přetáhnout. Nikdo by nevěřil, jaká je zde konkurence. Já jsem ale zůstala věrná té, která mi nabídla mé první pracovní místo.

A dnes?

Jezdila jsem na školení s dalšími dvěma oblastními manažery pro Českou republiku. Roman je homosexuál a Michal můj nynější manžel.

Jezdíme spolu po světě, o peníze se nemusíme starat, měli jsme pohádkovou svatbu a nyní se snažíme o miminko. Uvidíme, co bude dál…

Co na závěr? Výuka angličtiny v jazykové škole, píle, chuť do práce a snaha se vždy vyplatí. Není třeba nadávat, třeba je makat a dostat se tam, kam se člověk dostat chce.

Ukázat další aktuality