Webové stránky

Jak opravit neoprenové boty

RSS

Neopren je syntetický kaučuk, běžně používaný díky své vodotěsnosti a odolnosti proti vodě, oleji a taky z hlediska trvanlivosti. Neoprenové boty jsou často používané příznivci vodních sportů, ať už se jedná o kiteboarding, wakeboarding, windsurfing či paddleboarding. Jsou ideální do chladnějšího počasí nebo když chcete být při jízdě na prknu více chráněni.

Neoprenové boty vás udrží v teple a pohodě. Existuje více různých verzí neoprenových bot, např. s kulatou podrážkou nebo s odděleným palcem. V každém případě, v okamžiku, kdy se na botách objeví malá trhlinka či díra, může být opravena pomocí uretanového lepidla.

Co budete k opravě potřebovat?

  • Ředidlo nebo aceton či odstraňovač laku na nehty
  • Kousek hadříku
  • Nůžky
  • Adhesivní lepicí pásku
  • Uretanové lepidlo na neopren
  • Příborový nůž

Navlhčete hadřík malým množstvím ředidla nebo acetonu či odstraňovačem laku. Vlhkým hadříkem vyčistěte část neoprenové boty, která se bude opravovat.

Nůžkami odstřihněte všechny volné kousky, kolem díry či trhliny.

Umístěte lepící pásku na vnitřní stranu neoprenové boty, aby držela svůj tvar. Podobně můžete lepící páskou pokrýt i vnitřní část boty, aby vznikla jednolitá vrstva. Vytvořená vrstva z pásky má za úkol podržet tvar boty tak, aby při opravě lepidlo zbytečně nenateklo do díry či trhlinky.

Vymáčkněte potřebné množství lepidla na opravy a naneste ho na přes pásku i otvor v oblasti, která má být opravena. Pomocí příborového nože lepidlo rozetřete. Dokud lepidlo zcela neuschne nechte botu na rovném podkladu.

Délka schnutí závisí na velikosti děr či trhlin. Ve většině případů to trvá cca 10–14 hodin. Lepicí pásku opatrně odstraňte až v okamžiku, kdy je lepený povrch zcela suchý.

TIP:

Pokud vám na rukou uvízne kousek uretanového lepidla pro opravy, lze jej odstranit s použitím acetonu či odstraňovače laku na nehty.

Ukázat další aktuality