Webové stránky

Rychlé nebankovní půjčky aneb dvakrát měř, jednou řež

RSS

Segment nebankovních půjček nabízí mnoho možností. Mohou to být jak klasické spotřebitelské půjčky, tak to mohou být například i americké hypotéky. Tím ale stále ještě nekončíme. Stejně tak můžete narazit i na takzvané rychlé půjčky. Unikátní jsou především svou charakteristikou. Jak vypadá?

  • K dispozici jsou menší sumy peněz
  • Částky se splácí jednorázově
  • Vyřízení je velmi rychlé

Na první pohled se tedy jedná o celkem zajímavý úvěrový produkt, který může mnoha lidem přijít skutečně vhod. Na druhý pohled se však může jednat i o celkem problémový úvěr. Těmto půjčkám se věnoval třeba i známý server Bankovnipoplatky.com. my uděláme to stejné a podíváme se hlavně na to, na co si v případě žádosti, nebo i v případě výběru konkrétního úvěrového poskytovatele, dát pozor. Pokud naše rady dodržíte, může být i tato půjčka celkem dobrým pomocníkem.

Zajímejte se o rychlost vyřízení

To první, co by vás při žádosti o půjčku mělo zajímat, je rozhodně rychlost vyřízení. Právě tento typ úvěrů je charakteristický tím, že nemusí být problém získat peníze třeba i do několika málo minut. Na první pohled to vypadá, že půjčka ihned taková skutečně být může. Konkrétně je ale takových jenom část poskytovatelů. Nebo jde o situaci, kdy si žádáte po několikáté. Pokud hledáte skutečně rychlé vyřízení, je nutné eliminovat všechny podmínky, které mohou danou lhůtu prodloužit. Je mnoho poskytovatelů, kteří vyžadují:

  • Zaslání ověřovacího poplatku
  • Poslání dokladů
  • Podepsání smlouvy

I když jde o drobnosti, musíme říci, že z několika minut se může rázem stát třeba i několik dní. A to jenom proto, že budete muset splnit veškeré administrativní požadavky, které bude daný poskytovatel mít.

Pozor také na výhodnost

Dále je dobré zaměřit se také na výhodnost, jelikož i ta je při výběru nesmírně důležitá. Pokud je vaším cílem vybrat skutečně správně, určitě nesáhněte po první nabídce, která se jenom objeví. Je to rozhodně špatná volba. Existují totiž poskytovatelé, u kterých během měsíce přeplatíte více než 30 procent z půjčené částky. A to znamená, že z 10 000 Kč to mohou být více než 3 000 Kč. Proto doporučujeme volit produkt, kterým je půjčka online, která má úroky daleko nižší. Takové, kde zaplatíte pouze jednotky procent. Takové už lze zařadit mezi ty dobré a v podstatě také mezi ty bezproblémové.

Pokud hledáte jistotu toho nejlepšího, určitě se nezapomeňte zaměřit na akce, kterou je první půjčka zdarma. S čím je spojena? Je to možnost získat peníze bez úroku, s nulovým RPSN. Jednou z hlavních podmínek je dodržení termínu splatnosti. Pokud by se vám to nepovedlo, je třeba počítat s tím, že vám budou opět doúčtovány vysoké úroky. Proto zvolte u půjčky zdarma takový termín splatnosti, o kterém budete vědět, že bude ve vašich silách. V tomto případě můžeme říci, že jako krátkodobá půjčka je tato možnost celkem dobrá a v některých situacích ji můžeme dokonce i doporučit těm, co ji potřebují.

Jak je to s prodloužením?

Jelikož se splatnost pohybuje v období jednoho měsíce, může být vaším budoucím požadavkem prodloužení dané konkrétní lhůty. To dnes nabízí většina poskytovatelů mikropůjček, kteří na našem trhu jsou. I zde však nezapomínejte hledět na podmínky prodloužení. Čeho hlavně se týkají? Jsou to opět peníze. Prodloužení jako takové může být zpoplatněno. Obvykle vychází z té sumy, kterou jste si půjčili. U některých poskytovatelů se rozlišuje částka podle toho, o kolik chcete prodlužovat. A když jste s ní spokojeni, myslete i na to, jak dlouho lze splatnost posouvat. U některých poskytovatelů je to jenom několikrát, u jiných zase není problém s tím, že ji budete oddalovat třeba až na dobu jednoho celého kalendářního roku.

Ukázat další aktuality