Webové stránky

Se školou Pelican jsou prázdniny příjemnější

RSS

Rok se s rokem sešel a opět měly být prázdniny. Konečně škola měla za dva měsíce skončit. Jak my jsme se všichni těšili. Snili jsme o tom, jak pojedeme k moři, pod stany, nebo jenom k babičce se koupat do rybníka. Jen já jsem neměla žádný plán. Šla jsem si takhle po České v Brně a přemýšlela nad tím, co asi budu dělat o prázdninách já.

Zadumané do svých myšlenek mi někdo podával leták do ruky. No tak ho vyhodím u nejbližšího koše, řekla jsem si. Pak jsem se, ale pořádně zadívala. Byl to poukaz na kurzy němčiny v Brně. Jazyková škola Pelican, nabízela studium němčiny za zvýhodněnou cenu. Na letáku také bylo napsáno, že pokud se přihlásím do týdne, dostanu lekci zdarma.

To by byl aspoň plán na prázdniny. Budu sem tam docházet do kurzů němčiny a příští rok složím maturitu z cizího jazyka jakoby nic. Případně zvážím i angličtinu Brno. Nápad se mi líbil. Teď jenom přesvědčit rodiče, ale oni mi vzdělání nikdy neodepřeli. I hned jak jsem dorazila domů, jsem mamce letáček ukázala. A jí se tato možnost zamlouvala.

Když oni budou muset přes celé léto pracovat, já ho aspoň nestrávím poflakováním. Ještě ten večer jsem sedla k počítači a napsala do jazykové školy Pelican e-mail, aby mi poslali všechny podrobnosti ke studiu, hlavně abych věděla, na co přesně mohu poukázku využít.

Ráno než jsem šla do školy, podívala jsem se do e-mailu, kde už byla odpověď na všechny mé otázky ohledně kurzů němčiny v Brně. Mám se co nejdříve zastavit do kanceláře a podat přihlášku, abych mohla uplatnit svůj poukaz. To neměl být nějaký velký problém, jazyková škola Pelican sídlí v centru Brna. Vlastně kolem ní jezdím každé ráno tramvají do školy.

Po skončení výuky jsem se vydala směrem k jazykové škole. Vyšplhala se po točitých schodech do druhého patra a zazvonila u dveří. Poté co mi někdo zazvonil, jsem vešla do prostor školy. Velmi se mi líbili, byli takové prosvětlené a všude se to hemžilo studenty, někdo přicházel a někdo odcházel. Já šla přímo do kanceláře.

Vyplnila jsem přihlášku na kurz němčiny v Brně pro mírně pokročilé. Domluvily jsme se se slečnami, které ten den v kanceláři byly na všech podrobnostech ohledně výuky, a zároveň jsem využila slevový poukaz, který jsem obdržela na ulici Česká. Nakonec si na mne vzaly kontakt s tím, že jakmile vše naplánují, tak se mi ozvou.

Prázdniny v jazykové škole Pelican

Škola skončila a prázdniny začínali. Můj kurz němčiny pro mírně pokročilé v Brně měl začínat hned následující týden, ve středu od 10 hod. Do školy Pelican jsem se dostavila úplně na minutu přesně. Tramvaje měly nějaké zpoždění a já se už bála, že to nestihnu. Nakonec jsem nebyla poslední, jak jsem si myslela. Očividně ten samý problém měli všichni účastníci kurzu včetně lektora.

Opět ta milá slečna, se kterou jsem vyplňovala přihlášku na svůj veřejný jazykový kurz v Brně, se mne ujala a ukázala mi celou školu. Mají tam i kuchyňku kde jsem si s velkou radostí mohla uvařit kafe, které jsem si při svém zpoždění nestihla koupit, Po 15 minutách jsme již byli kompletní, naše skupinka se skládala ze 74 studentů a lektorky.

V takové malé skupině se nám bude učit jedna báseň. Slečna lektorka byla velice příjemná a hlavně trpělivá. Opravovala nás v našem slovním projevu a ihned nám vysvětlovala, kde děláme chybu. Všichni jsme měli dostatek prostoru k tomu, abychom se vyjádřili a mluvili o tom, co nám nebylo jasné.

Docházela jsem do školy Pelican a zlepšení bylo vidět každým dnem. Nakonec jsem se přihlásila i do pomaturitního studia němčiny v Brně, protože tato jazyková škola se pro mne stala srdcovou záležitostí.

Ukázat další aktuality