Webové stránky

Jaké řešení zvolit pro e-shop

RSS

Vlastní internetový obchod je v současné době doslova na dosah myši. Možností je několik: Od e-shopu zdarma po dražší individuální řešení na míru.

Nezáleží však jen na tom, kolik na něj máte k dispozici prostředků. Všechna řešení mají svoje přednosti i nevýhody. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

E-shop na míru

Na tomto místě je nutné předeslat, že hovoříme o platformě vytvořené profesionálem. Pokud tedy nedisponujete dostatečnými znalostmi, vhodné je tento úkon svěřit zdatnému vývojáři. S amatérsky vyrobeným e-shopem již v dnešní době nemáte šanci uspět.

Finančně vás tato možnost zatíží zdaleka nejvíce. Připravit si budete muset zhruba několik desítek až stovek tisíc. Dalším nezanedbatelným aspektem je čas. Sestavení funkčního řešení podle vašeho přání bude trvat několik týdnů. Berte ohled i na to, že pokud se vaše potřeby po nějaké době používání změní, na jiný systém zkrátka nepřejdete a budoucí úpravy mohou být poměrně nákladné.

Získáte ovšem platformu zcela odpovídající vašemu přání. Výhodou e-shopu na míru je naprostá jedinečnost nejen po stránce technické, ale také designové. Díky tomu máte šanci, že si vás vaši zákazníci zaručeně zapamatují.

Problémem se může stát právní stránka věci. Nezapomeňte si dobře ošetřit autorská práva. Současně musíte mít ve smlouvě konkrétněji zahrnuto, jak se bude řešit následná správa a technická podpora.

Pronájem e-shopu

Zejména pro nováčky je pronájem e-shopu vhodnou variantou. Cenově je oproti předchozí zmíněné možnosti příznivější, investovat musíte cca několik set korun až do částky přibližně 2 500 Kč. Ani v případě, že zatím nedokážete odhadovat, zda vám vaše podnikání bude generovat zisky, se tak nejedná o sumy, které by byly pro většinu obchodníků finančně likvidační.

Do jisté míry je také zajištěna přizpůsobivost a některé funkce si můžete nechat doplnit na základě vlastního požadavku, byť je potřeba počítat s tím, že se to může prodražit. Zároveň si také osaháte ovládání celého rozhraní a naučíte se s ním pracovat. K tomu, abyste to zvládli, navíc nemusíte být extrémně zdatní v informačních technologiích, prostředí je velmi intuitivní.

Smířit se ale musíte s tím, že naprosto všechny svoje představy dost možná nezrealizujete, možnosti jsou v tomto případě omezené. Rovněž je dobré se připravit na určitou standardizovanost z hlediska designu. Váš e-shop zkrátka bude do jisté míry podobný mnoha a mnoha dalším. Bez povšimnutí tento aspekt nelze nechat zejména u zboží, které je samo o sobě nějakým způsobem výjimečné, luxusně působící a dotvářející image vašich zákazníků. Pokud se rozhodnete nabízet takový sortiment, měl byl tomu odpovídat i váš obchod. Pronájem e-shopu je tak dobré „startovací“ řešení například pro podnikání s elektronikou.

Uspoříte nejen finance, ale i čas. Předpřipravená platforma je okamžitě nachystaná k použití, začít podnikat tedy můžete prakticky hned.

Mezi jedno z tradičních řešení patří k e-shop Zoner inShop, který je vybaven již v základu všemi funkcemi, které potřebujete pro prodej. Výhodou řešení je i v dnešní době chybějící offline manažer.

Díky němu nejste závislí na připojení k internetu a můžete si tak informace připravit v podstatě odkudkoliv. Samozřejmostí je přizpůsobení e-shopu na míru podle konkrétních požadavků klienta.

Open source řešení

E-shop zdarma a připravený k okamžitému použití. Tím ale veškeré výhody této eventuality v zásadě končí. Problémem je především bezpečností riziko. Zdrojové kódy jsou volně přístupné a lze je tedy velmi snadno zneužít.

Sami si musíte hotové řešení implementovat, případně úkol za úplatu svěřit někomu jinému. V případě, že se přes tento krok úspěšně dostanete, otevřít se před vámi s již fungujícím obchodem může i další úskalí.

Často mu totiž chybí potřebné funkce a nedá se snadno modifikovat, a to jak po technické, tak po grafické stránce. Do úprav se opět musíte pustit sami nebo za to někomu zaplatit, čímž původní nulové náklady rychle vzrostou.

A u většiny z nich musíte i vyřešit problém lokalizace do českého jazyka. U e-shopu zdarma také nemůžete počítat s žádnou technickou podporou.

Každé z výše uvedených řešení má své plusy a mínusy. Nyní je pouze na vás a vašich znalostech, zda půjdete do levnějšího řešení s nutnou dávkou osobních zkušeností a svého času nebo si připlatíte a budete se věnovat jen tomu, v čem jste dobří. Pokud chcete vyzkoušet profesionální pronájem e-shopu Zoner inShop na 60 dní zdarma, pokračujte zde.

Ukázat další aktuality