Webové stránky

Můj rok s PELICANEM

RSS

Nezoufej, jestli se Ti nepodaří dostat se na vysněnou vysokou školu. Existuje mnoho možností, jak neztratit studentské výhody a smysluplně využít čas. Pomaturitní studium Brno nabízí intenzivní výuku jazyků, díky které můžeš úspěšně zvládnout zkoušky a získat mezinárodně uznávané certifikáty.

Startovní pozice

… nebyla úplně podle mých představ. Maturita, na mnoho středoškoláků vzhlížející jako zákeřná překážka, pro mě byla hračkou. Osudné se pro mě staly až přijímací zkoušky na vysokou školu, které jsem nezvládla podle svých představ. Myslela jsem, že mám jen dvě možnosti: buď si na rok najít práci na plný úvazek, nebo odcestovat pracovat do zahraničí. Skvělý kompromis mi nabídla jazyková škola Pelican.

Výběr školy

Studovat jazyky mě vždycky lákalo, ale výběr jazykové školy pro mě zpočátku nebyl jednoznačným rozhodnutím. Zatímco většina spolužáků oslavovala úspěšné přijetí na vysokou školu, já se doma utápěla v seznamech pro a proti. Rozhodující se pro mě stala hlavně možnost mít další rok status studenta.

Důležité pro mě taky bylo, aby byla jazykovka v centru Brna, měla příjemné zázemí a samozřejmě, aby nebyla zbytečně předražená. Projížděla jsem na internetu nejrůznější recenze současných i bývalých studentů škol, které se pro mě staly nejcennějším zdrojem informací o průběhu kurzů a jejich kvalitě.

Přihláška

Po důsledném internetovém průzkumu, hodném Sherlocka Holmese, jsem vyrazila na osobní obhlídku. Vlastně už jsem měla školu víceméně vybranou, jen prostě nejsem na zasílání a přihlašování se k čemukoliv přes internet. Ke konci června jsem ťapkala na Lidickou 9, abych tam úspěšně přihlášku podepsala. Zvolila jsem pomaturitní studium angličtiny a cítila se po dlouhé době zase o něco méně ztracená.

Zahájení školního roku

O zahájení školního roku jsem byla informovaná v průběhu srpna. Přesně v den mých narozenin proběhl rozřazovací test, díky kterému jsem byla zařazena do pokročilejší skupiny studentů. Celé září probíhalo v duchu seznamování se s prostředím, školou, lektorem i spolužáky. Řekla bych, že se vše pomalu dostávalo do zajetých kolejí, ale to o PELICANOVI tak úplně říct nejde. Každý školní den byl totiž velký originál.

V rámci pomaturitního studia si každý student mohl vybrat jazykový kurz vlastního výběru zdarma. Já jsem, ve jménu mé vášně ke všemu francouzskému, volila kurz francouzštiny. Obvykle jsem tedy ráno chodila do školy, odpoledne na brigádu, každý čtvrtek na lekci francouzštiny a pravidelně jsme se se spolužáky účastnili nejrůznějších kulturních akcí a divokých večírků. Stala se z nás skvělá parta, a to taky díky lektorovi, který zpočátku veškeré akce aktivně plánoval.

Ukončení školního roku a večírek

Pomaturitní studium jsem úspěšně zakončila státní jazykovou zkouškou v době, kdy jsem úspěšně zvládla taky další pokus přijímacích zkoušek na můj vysněný obor. Obojí jsem pak řádně oslavila na našem pomaturitním večírku, který se pro mě stal nezapomenutelnou akcí roku, a to nejenom díky těm nejlepším věnečkům.

Proč tohle všechno píšu? Když jsem nezvládla napoprvé přijímací zkoušky, byla jsem bezradná. Připadala jsem si tak maličká, že bych se schovala do klíčové dírky. A popravdě jsem se tam opravdu chtěla schovat a už nevylézt. Cestu z mého pomyslného malého konce světa mi ukázala právě jazyková škola Pelican.

Myslím, že dobrých referencí není nikdy dost. Při výběru pomaturitního studia volíte z mnoha možností. Jenom v Brně jazykových škol najdete desítky. Jistě ve všech najdete skvělé lektory, naučíte se jazyk a plnohodnotně strávíte rok. Pelican se pro mě stal ale více než jen školou, díky které získám jazykové vzdělání. Už navždy pro mě tato jazykovka bude symbolizovat směr, pochopení a přátelství.

Ukázat další aktuality