Webové stránky

Hodí se pomaturitní studium právě pro Tebe?

RSS

Léto se chýlí ke konci a určitě i Ty už přemýšlíš o tom, do čeho investovat svůj čas v nadcházejícím školním roce. Pokud se jen trochu zajímáš o možnosti jazykového vzdělávání, určitě Ti neunikla existence pomaturitních kurzů. Co to ale vlastně pomaturitní studium je, a proč by právě Tebe mělo zajímat?

Pomaturitní studium jazyků, které spočívá, jednoduše řečeno, v denním studiu angličtiny, němčiny, nebo jiného světového jazyka, možná tak trochu zavání tím, že je určeno jen pro novopečené maturanty.

To už ale dávno není pravda. Pomaturitní studium jazyků je typem vzdělávání, pro které se rozhoduje čím dál tím více lidí různého věku i vzdělání, a to i když se na jejich maturitní vysvědčení už nějaký ten rok práší. Je tedy vidět, že skupina lidí, kterým může být pomaturitní studium k užitku, je mnohem různorodější, než se může na první pohled zdát. Jak tedy poznáš, že je vhodné i pro Tebe?

„Nedostal jsem se na vysokou, na kterou jsem chtěl.“

Tohle je vlastně jeden z nejčastějších důvodů, proč se čerství maturanti uchylují k pomaturitnímu studiu jazyků. Dostat se na práva nebo na medicínu není žádná legrace, a někdy se to napoprvé prostě nepovede.

Namísto zabíjení času na škole, na kterou jsi ani nechtěl, a modlení se, aby to napřesrok už konečně vyšlo, se můžeš věnovat něčemu, co má opravdový smysl. Jazykové kurzy se Ti vyplatí, ať už se v budoucnu hodláš věnovat čemukoliv.

„Ještě jsem se nerozhodl, co chci po maturitě dělat.“

Možná patříš mezi ty, kteří vědí, že by na vysokou i chtěli, ale ještě se nerozhodli, který obor je pro ně ten pravý. Nebo třeba vlastně ani nevíš, jestli na vysokou vůbec chceš. Zkrátka a dobře, ještě pořádně nevíš, co dál s nově nabytou svobodou, a hodil by se ti nějaký ten čas na rozmyšlenou.

V takovém případě je pro tebe pomaturitní studium tou správnou volbou. Během ročního studia v jazykové škole se udržíš ve studijní kondici, zdokonalíš se v jazycích a navíc budeš mít celý rok na to, aby sis rozmyslel, co dál.

„Chci studovat v zahraničí.“

Čím dál tím více českých studentů míří po maturitě za dalším studiem za hranice, tak proč ne i Ty? Zahraniční vysoké školy jsou dnes již snadno dostupné a mnoho z nich nabízejí speciální studijní programy pro zahraniční studenty.

Pokud cítíš, že Tě střední škola dostatečně nevybavila na studium v cizím jazyce, může pro tebe pomaturitní studium představovat možnost, jak svou úroveň přiblížit nárokům zahraničních univerzit. Pomaturitní studium angličtiny, němčiny nebo francouzštiny jsou velmi žádané, a proto jistě nebude problém najít kurz odpovídající Tvé jazykové úrovni.

„Znalost jazyků potřebuji k práci.“

Třeba už je to nějaký ten rok, co jsi maturoval, a možná už dokonce dávno pracuješ. Asi si říkáš, že pomaturitní studium není nic pro tebe, ale právě tohle je velmi častý omyl. Především v posledních letech registrují jazykové školy zvýšený nárůst zájmu pracujících lidí o pomaturitní studium. A proč vlastně? Příjemné čtyři hodiny denně dovolují stíhat i plný pracovní úvazek, denní frekvence kurzů umožňuje skutečně výrazné zlepšení během krátké doby, a skupinová forma výuky leckoho motivuje ke studiu více než soukromé lekce.

Dalším důvodem, proč pomaturitní kurzy získávají na oblibě, je jejich zakončení státní jazykovou zkouškou, která ti v případě úspěšného složení zajistí osvědčení o zvládnuté jazykové úrovni. A to je jistě něco, co každý zaměstnavatel ocení!

„Potřebuji se rychle zdokonalit v cizím jazyce.“

Bez ohledu na to, jestli jsi maturoval před měsícem, před rokem, nebo před půl stoletím, potřeba rychle se zdokonalit v cizím jazyce se může objevit kdykoliv. Ať už je to kvůli novému pracovnímu projektu nebo plánované dovolené, klasický kurz němčiny o frekvenci jedné hodiny týdně nemusí Tvým nárokům dostačovat. Pomaturitní kurzy němčiny se konají každý den, a tím Ti zaručí rychlé posílení Tvých jazykových znalostí.

„Nechce se mi na pracák.“

Jednou z výhod pomaturitního studia oproti běžným jazykovým kurzům je to, že si po dobu jeho trvání zachováváš status studenta. To znamená nejen zbavení se povinnosti otravného papírování na úřadě práce, ale také ponechání si všech studentských výhod, jako jsou snížené ceny jízdného nebo vstupenek na kulturní akce.

Našel ses alespoň v jedné z těchto vět? Pak na nic nečekej, a zapiš se do jazykové školy PELICAN v Brně. Školní rok je za dveřmi a poslední volná místa se rychle zaplňují!

Budeme se těšit!

Ukázat další aktuality