Webové stránky

Studuj Brno!

RSS

Brno je plné univerzit, středních, vyšších i jazykových škol. Po letních prázdninách se tak ulice zaplní bezmála osmdesáti tisíci studenty, kteří se sem přijeli nejen vzdělávat, ale také si trochu užít mládí a svobody. Jazyková škola PELICAN chce dát v tomto článku pár tipů, jak studentské Brno skutečně zažít, studentům, kteří začali čerstvě navštěvovat pomaturitní studium angličtiny či němčiny!

Ale samozřejmě nejen těm. Jazyková škola Brno nabízí jazykové kurzy taky pro nejširší veřejnost – a tedy i pro ty, kteří už poslední zvonění ve škole slyšeli několik let nazpět. Stejně, jako jazykovka PELICAN, taky studentské Brno je tady pro všechny. Nebojte se ho žít, ať už je Vám dvacet nebo padesát!

Student-friendly

Brno – město, kam se i pražské obyvatelstvo vydává zakusit, jaké je to žít v jihomoravské metropoli! Tolik vybraných podniků za dostupné ceny jen těžko v té matičce stověžaté najdete, a to je na to velká dost. Nicméně, Brno nechce hrát druhé housle, a proto tu nové a zajímavé podniky rostou jako houby po dešti.

Jsou nejen stylové a pro potěchu všech mlsných jazýčků, ale hlavně neopomíjí i, pro Brno tak typické zákazníky, studenty. A co to znamená? Že za ten načančaný koktejl nevydáte třetinu ze své měsíční brigády, ale rovnou si k němu přiobjednáte ještě druhý a pěkně naducaný burger.

Brno, to je to město

Brno se vyznačuje dostupnou vzdáleností mezi důležitými místy i mezi jednotlivými fakultami. Jasně, že přejít z jednoho konce na druhý rovná se ošoupat si podrážky, ale z časů dojezdových vzdáleností se Vám nebudou protáčet panenky.

Brněnská šalina je národní pojem, a ještě tu máme rozjezdy, slavné brněnské noční linky. Co víc si přát, než tuto legendu městské hromadné dopravy, díky které jsou studentské večírky ještě veselejší. Z centra Brna Vás legendární autobusy každou hodinu dopraví do všech částí Brna, přímo do Vaší postele. Ty díky tomu ráno nezaspíš na svůj kurz němčiny!

Zkrátka, milí studenti i nestudenti, po prázdninách Brno žije dnem i nocí. Ne nadarmo v roce 2017 prestižní deník New York Times zařadil Brno na 27. pozici exkluzivního výběru míst, kam se vydat a v žebříčku britské společnosti, specializující se na kvalitu vzdělání ve světě, umístila Brno na čtvrté místo nejlepších studentských měst očima samotných studentů. Zahoďte všechny mapy a pojďte s námi Brnem bloudit. Už i svět nám oficiálně potvrdil, že Brno je nejlepší!

Nemravné selfíčko i výběrová káva

Jsi přece student. Na prvním místě je tedy škola! Ráno směle vyraz na přednášku či seminář na výšku, navštěvuješ-li pomaturitní studium v jazykovce, jdi se učit jazyky. Ty se Ti budou v Brně při hodit!

Pak už se vydej střihnout si nemravné selfíčko s hodinami na Svoboďáku a s Joštem na koni, které Ti rozhodně nesmí chybět. Doporučujeme vymezit si na tuto fotku trochu víc času, fronty u Jošta se totiž nebezpečně tvoří, a to překvapivě i v noci!

Nejslavnější meeting point v Brně je Čára. Jestli chceš Brno žít, budeš si dávat sraz na Čáře pod hodinami a budeš tady netrpělivě čekat na kamarády, abys zjistil, že už tady taky dávno čekají, jen jsi je v záplavě dalších desítek čekajících prostě neviděl. Tak to v Brně chodí, tak to v Brně máme rádi.

Pojem kavárenského povalečství se v Brně dostává ještě o úroveň výš. Brno je hlavní město kávy a kdo tvrdí že ne, ten si v Brně šálek černého hořkého nápoje ještě nevychutnal. V centru Brna najdeš desítky kaváren, které nabízející výběrovou kávu, příjemné a útulné prostředí a dortíčky. Spousta dortíčků. Byla dnešní pomaturitní angličtina náročná? Doplň kofein i cukry! Proslulým se stal taky říjnový Týden kávy, na kterém nesmí chybět žádný gurmán.

Centrem studentského života jsou taky stovky nejrůznějších brněnských hospůdek, ve kterých se pořádají studentské kvízy, večírky, koncerty, výstavy a rozmanité události, jejichž strůjci bývají často právě studenti.

A co když budeš mít brněnského ruchu až po uši? Navštiv „brněnský Hyde Park“! Lužánky jsou oáza klidu uprostřed rušného města. Sportuj, čti, relaxuj! Vychutnat odpočinek v přírodě si můžeš taky na Kraví hoře. Desítky studentů se tady schází, piknikují, grilují či sportují. Prostě užívají studentského Brna!

O Brně se těžko píše, Brno se musí žít. Jak vidíš, možností je víc než dost! Tak po škole sraz na Čáře?! J

Ukázat další aktuality