Webové stránky

Na co se používají neoprenové rukavice?

RSS

Většina lidí si myslí, že rukavice je pouze část oblečení navíc, která se nosí, když je venku zima. Pro ostatní jsou však rukavice nezbytné pro jejich práci či neoprenové rukavice při vodních sportech. Zatímco klasické rukavice mohou být vyrobeny z různých materiálů, neopren či syntetický kaučuk poskytuje daleko lepší ochranu než ostatní materiály.

Fakta

Neopren je obchodní název firmy DuPont Performance Elastomer pro syntetický kaučuk zvaný také polychloropen. Nejdříve se objevil ve třicátých letech 19. století jako oleji odolná alternativa ke gumě. Protože je neopren odolný i proti vodě, je pružný, odolný proti chemikáliím, poškození UV zářením, průrazům a odřeninám je neopren využíván pro různé výrobky k nimž patří k neoprénové rukavice.

Voděodolnost neoprenových rukavic

Neopren se používá k výrobě neoprenových obleků /včetně rukavic/ kvůli své schopnosti odolávat vodě a dobře izolovat tělo před studenou vodou. Některé rukavice z neoprenu mají vnitřní část z teplé a pohodlné fleece.

Odolnost vůči chemikáliím

Neopren se používá pro výrobu neoprenových rukavic pro osoby, které pracují s chemikáliemi, včetně kyselin a žíravin. Obvykle jsou rukavice prodlouženy směrem k ramenu pro zvýšení ochrany. Většina těch rukavic z neoprenu je lemována bavlnou nebo fleecem a některé mají již v základu zakřivené prsty pro lepší flexibilitu.

Lékařské použití rukavic

Mnohé lékařské rukavice bez latexu jsou vyráběny i z neoprenu a to jak z práškové formy tak i bezpráškové formě. Spolu s tím, že je neopren odolný vůči vodě a chemikáliím, je také těžké ho roztrhnout. Právě tato vlastnost neoprenových rukavic je nutná v případě chirurgických rukavic a rukavic pro zubaře.

Rukavice pro vodní sporty

Neoprenové rukavice se uplatní také u vodních sportů jako je kiteboarding, wakeboarding či paddleboarding. Při práci s drakem, ke které dochází zejména při kiteboardingu potřebujete chránit své ruce před odřeninami od lana či při nečekaných pádech. Neoprenové rukavice izolují a bezpečně ochrání.

Další využití

S neoprenovými rukavicemi se můžete setkat i u obsluhy v potravinách, rybářů, v laboratořích nebo u lovců. Také např. lučištníci používají neoprenové rukavice k ochraně svých rukou při střílení, stejně jako cyklisté nebo kajakáři.

Velký výběr neoprenových rukavic Mystic vhodných pro vodní sporty najdete na stránce www.mysticstore.cz nebo přímo na Showroomu Mystic v Brně.

Ukázat další aktuality