Webové stránky

10 tipů pro koupi kancelářského počítače

RSS

Nákup počítače pro práci může být náročný úkol. Existuje poměrně hodně značek a mnoho různých typů. Který z nich je pro vás nejlepší? Kolik chcete za počítač dát? Potřebujete notebook, stolní počítač nebo hybrida? A co počítač typu all in one s dotykovou obrazovkou? Jak se má tedy podnik při nákupu kancelářského počítače rozhodnout?

Neexistuje žádný kouzelný vzorec, který když budete dodržovat tak získáte perfektní počítač. Ovšem existuje několik věcí, které musíte mít při svém rozhodování na paměti a podle, kterých se můžete lépe rozhodnout. Tady je 10 tipů pro nákup počítačů do kanceláře:

Nekupujte to nejlevnější

Čas jsou peníze. Může se vám stát, že promarníte mnohem více času, při čekání na zpracování úlohy na levném počítači, než když si pořídíte o něco dražší ale rychlejší kancelářských počítač. Ano, minimální cena, kterou můžete za pc vyjednat vypadá dobře. Nedostatek rychlosti vás pak bude stát mnohem víc. Při nákupu se tedy dívejte minimálně po střední cenové hladině počítačů do kanceláře.

Zajímavou alternativou mohou být i repasované stolní počítače. Jde většinou o vyšší modelové řady, které jsou nabízeny se slevou až 50 %. U tohoto typu počítačů je určitou nevýhodou pouze roční záruka. Ovšem vzhledem k tomu, že jde o modely určené pro náročné zákazníky odpovídá tomu i jejich kvalita a výdrž.

Operační systém

Vyberte si jeden operační systém ať už půjde o Windows nebo o Apple Mac OS a pak se jej držte. Zvlášť pokud budete nakupovat PC pro celou společnost je lepší mít vše v jednom operačním systému. V dlouhodobém horizontu se to vyplatí více než mít na počítačích nasazené dva různé OS.

Potřebujete přenosný počítač?

Odehrává se vaše práce převážně v kanceláři nebo potřebujete občas pracovat i mimo ni? Pak zvolte raději kancelářský notebook. Pokud pravděpodobně nikdy neopustíte svou kancelář, jděte do stolního PC. Stolní počítače jsou obecně levnější než srovnatelná sestava jako notebook. Stolní počítače vydrží víc, jsou jednodušší a snadněji je můžete opravit.

Pokud budete používat spíše pracovní notebook u vašeho stolu stačí jen připojit dobrý LCD monitor a normální klávesnici. Ušetříte tak nějaké peníze za pořízení tzv. dokovací stanice pro notebook. Většina notebooků má všechny potřebné porty, takže není třeba je dále rozšiřovat.

Na procesoru nešetřete

Pořiďte si počítač na práci s tím nejlepším procesorem, který můžete. Procesor je srdce vašeho počítače. Pokud je pomalý, bude i váš kancelářský počítač pomalý. Je také mnohem náročnější jej případně upgradovat. Vždy můžete přidat další paměť RAM nebo vyměnit pevný disk za větší ale u procesoru to není jen tak.

Rychlost procesoru není jediný parametr

Dobrý procesor bude mít k dispozici několik jader. Potřebujete alespoň dvě a ideální jsou čtyři – čím více tím lépe. Uživatelé, kteří vykreslují 3D modely, fotorealistické snímky, animace nebo provádí složité analýzy, mohou potřebovat klidně i 8 nebo více jader. Ověřte si u dodavatele softwaru, který na stolním PC poběží, kolik jader pro svůj chod potřebuje.

Na dalších 5 tipů se podíváme v dalším pokračování článku. Zatím si můžete prohlédnout nabídku repasovaných kancelářských počítačů na inComputer.cz !

Ukázat další aktuality