Webové stránky

Víc než online hra: chci koupit dům v Brně, zn. bez realitky

RSS

Skutečné dobrodružství jednoho muže, který se rozhodl koupit rodinný dům v Brně bez realitky.

Mám dobrou práci, velkou rodinu a psa. Proto jsme se rozhodli z bytu 3 + 1 v Líšni přestěhovat do rodinného domu. Nepřišlo to ze dne na den, prostě jsme si s tou myšlenkou pohrávali.

Když jsem se jednou vrátil z práce domů, v předsíni mě vítalo asi milion párů bot a náš labrador Tom měl na pravé tlapě manželčinu lodičku, uvědomil jsem si, že je na čase posunout naše večerní debaty k činu. A tak jsme se definitivně rozhodli, že se podíváme do domech na prodej v Brně.

Tati, my se těšíme na domeček

Chtělo to plán. Začali jsme sestavením všech požadavků, které by měl náš nový domov mít. Je jasné, že děti se nenechaly zahanbit. Malá Jana chtěla svůj vlastní pokoj a Ríša že jestli bude i pískoviště, jako má jeho kamarád Péťa. I moje žena měla svá přání, i když přeci jen poněkud praktičtější: abychom si dopřáli dvě koupelny a pracovnu, takový pokoj pro hosty. Já jsem chtěl hlavně garáž s kouskem místa pro dílnu.

Tak jsme to sepsali a já s nadšením sedl na net, že se podívám na prodej rd Brno a domluvím prohlídky. Je to přeci hračka, ne?

Pátrání po ideálním domě v Brně

Asi po třech hodinách jsem to ten večer zabalil. Nemělo to cenu. Našel jsem snad desítky různých stránek s nabídkami prodeje domu Brno, prošel snad stovky inzerátů – a začal jsem se ztrácet.

Další den mě opustila euforie a přistoupil jsem k tomu čistě analyticky. Vytvořil jsem si tabulku, ve které jsem domy porovnával mezi sebou. Asi u dvacátého mi problesklo hlavou, že tu fotku už jsem někde viděl. Viděl. Jen s jiným nadpisem a jinou cenou, ale byl to ten stejný dům. Připadal jsem si jako blázen.

Dopadlo to tak, že jsem každý den brouzdal asi na dvaceti různých realitních serverech a hledal ten náš vysněný dům. Týden, měsíc, další měsíc… Už jsem to začínal brát jako rutinu a každý den do vyhledávačů zadával prodej rd Brno.

Ptal jsem se i kolegů v práci a rozhazoval sítě. Marně.

Adrenalin stoupá, naděje na nové bydlení?

Až po několika měsících mi kolega povídal něco o nějaké realitní seznamce. Že prý mi oni bydlení najdou. Pomyslel jsem si něco o té naději a umírání a šel na zipHOME.cz. Co už můžu ztratit? Zadal jsem svou poptávku: koupím rodinný dům v Brně, pro svoji rodinu a psa Toma. Peníze máme, ale ideální dům jsme nenašli. Měl by mít 2 koupelny, pokoj pro hosty, prostornou kuchyň, garáž a krásnou zahradu. S pískovištěm. Nebo i bez něj, to už si seženeme sami. A vlastně jsem to už myslel i celkem z legrace.

Kouzlo neveřejných nabídek

Na e-mail mi začaly chodit všechny nabídky prodeje domu Brno přesně podle parametrů, které jsem si zadal. Nabídky přímo od majitelů, bez zbytečných provizí. Připadal jsem si jako ve snu. Už jsem nemusel každý den pátrat po tom, jestli někde přibyla nějaká nová nabídka nebo jde o nějakou starou v novém kabátě. Realitní seznamka to udělala za mě. A co víc: posílala mi i neveřejné nabídky, které by se do inzerce nikdy nedostaly!

Během pár týdnů jsem si už přímo s majiteli domlouval prohlídky a postupně je všechny navštěvoval. Z asi deseti nemovitostí jsem vybral tři, na které jsem pak znovu vzal s sebou na prohlídku i celou rodinu, pochopitelně bez Toma.

Doma pak probíhalo velké rokování a hlasování. Nakonec jsme se všichni shodli a já si vzal na starost domluvu s majitelem.

Jak jsem koupil rodinný dům v Brně a bez realitky

Na zipHOME.cz realitní seznamce jsem našel všechny potřebné návody a tipy, na co se zaměřit ještě před koupí, na co si dát pozor a co vše udělat. Šlo to jako po másle. A jak to dopadlo? Dobře, už bydlíme. Tak se někdy stavte, až půjdete kolem.

Ukázat další aktuality