Webové stránky

10 tipů pro koupi kancelářského počítače – 2. část

RSS

V první části článku jsme se podívali na prvních 5 faktorů, které jsou rozhodující při nákupu počítače do kanceláře. Patří mezi ně cena, operační systém, zda půjde o notebook nebo stolní pc, výkon a rychlost procesoru.

Použijte dostatek paměti RAM

Základní deska vašeho kancelářského počítače bude mít sloty určené pro paměť RAM. Počet slotů odpovídá násobkům dvou, tedy 2 sloty, 4 sloty atd. V každém případě bez ohledu na to, kolik jich je byste je měli zaplnit.

Pokud máte k dispozici 4 sloty pro paměť RAM, pak umístěte 4 paměťové moduly RAM. Tím získáte čtyři přístupové body k paměti RAM a tím půjde vše také rychleji. Představte si to tak, že pokud máte vodovodní potrubí o stejné velikosti, při použití 4 trubek získáte více vody než při použití dvou. Paměť RAM pak funguje podobným způsobem.

Samozřejmě i zde platí čím větší dostupná kapacita paměti RAM, tím bude kancelářský notebook či PC pracovat svižněji.

Existují různé typy grafických karet

Grafická karta určená pro hraní her funguje skvěle pro hry. Už však není úplně vhodná pro práci např. s CAD programy. Pravděpodobně svou práci na daném počítači uděláte (nebo si zahrajete hru) v pohodě. Nepředpokládejte však automaticky, že když grafika funguje dobře na hry, tak bude ideální i pro kancelářský počítač, kde máte jiné požadavky.

Grafické karty určené pro hry jsou navrženy tak, aby rychle a často vykreslovaly děj na obrazovce. Když dojde k chybě při vykreslení není to problém, protože za zlomek milisekundy se obsah obrazovky stejně změní.

Pokud však pracuje s videem nebo 3D modely, vykreslená obrazovka zůstává po určitou dobu stejná. Proto v případě pracovních počítačů vyberte grafickou kartu dle toho, s čím budete pracovat.

Kupte kancelářské PC s certifikací ISV

Pokud pracujete s Cadem, videem nebo 3D grafikou pak mezi vaše programové vybavení jistě patří software od Autodesk. Víte o tom, že Autodesk a s ním i řada dalších dodavatelů softwaru provádí vlastní testy hardwaru s jejich programy?

Toto otestování se nazývá certifikace ISV nebo nezávislého dodavatele softwaru. Pokud vám pak dodavatel vašeho softwaru do pc řekne, že tato konfigurace hardwaru je pro jejich program ideální, tak je dobré ji použít.

Vyhněte se nákup kancelářského PC z modelové řady minulého roku

Koupě modelu z předchozího roku vám v krátkém časovém horizontu může ušetřit peníze. Ale zde platí tip týkající se rady nekupovat svůj nový počítač či notebook podle dle nejnižší ceny. Většina počítačových sestav do kanceláře je navržena tak, aby nebyly zastaralé přibližně alespoň 3 rok. Proto je lepší si koupit počítač s nejnovější základní deskou, procesorem atd.

Pokud zde chcete ušetřit, zvažte nákup repasovaných kancelářských počítačů. Jde většinou o PC z aktuálních modelových řad, které pochází z předváděcích akcí apod. Se slevou až 50 % můžete pořídit vysoce kvalitní kancelářský počítač se zárukou 1 rok. Vzhledem k tomu, že jde o modely z vyšších modelových řad, vydrží delší dobu než levnější modely a jsou také lépe vybaveny. Velký výběr repasovaných počítačů a notebooků do kanceláře najdete na www.incomputer.cz

Počítač budete používat každý den

Nezapomeňte na to, že vy nebo vaši zaměstnanci budou nový kancelářský počítač používat jako pracovní nástroj každý den. Proto se ujistěte, že PC dělá to, co potřebujete. Jakékoliv zpoždění způsobené pomalejším počítačem vás bude něco stát. V konečném výsledku tak mohou tyto náklady za prostoje navíc převýšit úsporu díky nákupu levnějšího modelu PC do kanceláře.

Závěr

Nákup nového kancelářského PC může být nákladné a snadno zjistíte, že za něj dáte víc, než jste předpokládali. Mějte však na paměti, že jakékoliv problémy způsobené počítačem /vada hardwaru, pomalost, nekompatibilita softwaru/ pro vás budou náklady navíc.

Nové počítače nebudou samozřejmě nikdy zcela dokonalé, ale jejich nasazení poznáte na menším zpoždění i na méně prostojích při práci, čímž ušetříte peníze. Navíc nasazení nového PC do kanceláře vede i ke zvýšení morálky zaměstnanců.

Ukázat další aktuality