Webové stránky

Proč se naučit jezdit na kiteboardu

RSS

Většina z nás moc dobře ví, že abychom se udrželi fit potřebujeme vytvořit rovnováhu mezi pracovním a soukromím životem a přidat nějaký sport. Když pracujete a cestujete, je to problém. Je dost obtížné se účastnit týmových sportů, protože nejste moc dlouho na jednom místě. Pokud nemáte rádi běh nebo návštěvy fitness, je celkem obtížné najít něco, co vás udrží stále aktivní.

Jednou z možností, jak to vyřešit je kiteboarding, který se začíná velmi rychle šířit po celém světě. Pokud patříte mezi tzv. digitální nomády, kteří cestují po celém světě jde o skvělou příležitost, jak najít perfektní rovnováhu mezi prací a životem. Proč je jízda na kiteboardu tak zajímavá na to se podíváme níže…

Kitesurfing nevyžaduje velkou sílu

Většina lidí, kteří nikdy nezkoušeli kiteboarding si myslí, že je k tomu potřeba dost síly. Možná jste se pak zajímali i o to, jak je možné, že na prkně s drakem jezdí ženy nebo drobní jezdci, kteří jezdí po vodě s velkým drakem nad sebou a bez problémů. Síla opravdu není nutná.

Jezdec na kitu používá pro řízení pouze své ruce. Kite s drakem pak táhne celé vaše tělo, takže zjistíte, že při správné technice jízdy nejde o nic náročného. Kiteboarding je sport pro každého a při svých jízdách se můžete klidně setkat i s 70letými jezdci, kteří si tento sport užívají.

Naučit se na kiteboardu je mnohem jednodušší, než si myslíte

Mezi windsurfingovou komunitou je vtip: „Jaký je rozdíl mezi kitovým začátečníkem a profesionálem? Odpověď: Jeden týden.“ Je samozřejmé, že to neplatí pro každého, ovšem s trochou úsilí a talentem si můžete na kiteboardu zajezdit bez pádů už za 10 dní či méně. Může to znít bláznivě, ale je to pravda.

Kiteboarding není drahá záležitost

Jedna z věcí, které lidi od tohoto sportu odrazují je údajně vysoká cena za vybavení na kiteboarding. Je divné, že něco podobného se neříká i o vybavení pro zimní sporty. Náklady na lyžování a snowboardové vybavení plus denní platby za vlek apod. se mohou vyšplhat taky poměrně vysoko.

Pokud si koupíte prkno na kiteboarding, komorového draka, kvalitní neopren a trapéz na kite z minulé sezóny, můžete také výrazně ušetřit. Ano v součtu to není levné, ale zase jde o jednorázovou investici, která vám přinese mnoho let odreagování a zábavy, bez dalších nákladů.

Stálý pokrok – žádné limity

Problémem u většiny sportů je v tom, že nakonec dosáhnete určitého limitu, od kterého už je poměrně dost těžké se naučit něco nového. Ta je pak často nejzajímavější částí daného sportu. To však neplatí u kiteboardingu.

Nemusíte riskovat svůj život, pokud chcete udělat backflip. Můžete se snažit, dokud to nedokážete bez většího rizika. V tomto sportu můžete surfovat po tří metrových vlnách nebo začít skákat. Po malých krocích se tak můžete nepřetržitě zlepšovat.

Můžete si zajezdit v nejkrásnějších destinacích na světě

Pokud se rozhodnete si z kitování udělat hobby můžete pracovat online v neuvěřitelných destinacích vhodných pro kiteboarding po celém světě. Mezi zajímavé destinace patří např. Brazílie, Filipíny, Srí Lanka, Jižní Afrika a další. Můžete při svých cestách sledovat větrné sezóny po celém světě a podle toho se přesouvat. Ve většině kitesurfingových destinací je skvělá infrastruktura, která vám umožní pracovat stejně dobře jako doma v kanceláři.

Vyhněte se línému polehávání na pláži a zůstaňte aktivní

Tropické destinace mají obvykle horské a vlhké léto. Jít ven na procházku nebo si zaběhat je asi poslední věcí, kterou chcete udělat, když ležíte na pláži a sluníte se. Kiteboarding vám však umožní osvěžující koupání v křišťálově čistých vodách. Velmi rychle se tak zbavíte potu z horka a osvěžíte se před další prací.

Jak vidíte možnosti, které nabízí kiteboarding jsou poměrně rozsáhlé. Pokud vás zaujal tento mladý sport nebo se chystáte na exotickou dovolenou a chcete zkusit něco nového? Pak se zastavte na našem Showroomu Mystic v Brně nebo se podívejte na stránky www.mysticstore.cz , kde najdete vše potřebné.

Ukázat další aktuality