Webové stránky

Nejlepší řešení pro Váš e-shop?

RSS

Chystáte se začít podnikat nebo přecházíte se stávajícím prodejem na internet? Jaká jsou možná řešení e-shopů? Na co nesmíte zapomenout? Pokusíme se Vám odpovědět v tomto článku.

Co mohu zvolit?

Nabízejí se Vám tři základní možnosti. První je pronájem e-shopu, který je předem připravený. Další je e-shop na míru, který byl vytvořen speciálně dle Vašich požadavků. A do třetice: Open source e-shop zdarma, který si sami musíte doladit. Na všechny tyto varianty se podíváme pod lupou, abyste si mohli zvolit to nejlepší řešení pro Vás.

Rychlé a snadné řešení pro začínající podnikatele

Pronájem e-shopu je připraveným univerzálním řešením nabízejícím několik typů grafických šablon. Předpřipravené e-shopy často nabízejí napojení na Váš účetní systém a umožňují zjednodušení evidence finančních transakcí. Nezapomeňte si také zjistit, zda systém nabízí řešení EET.

Nevýhodou je velmi slabá možnost ovlivnit konečnou podobu e-shopu podle Vašich přání. Naopak velkou výhodou těchto hotových e-shopů je pravidelná aktualizace systému a často nepřetržitá online podpora.

Nezanedbatelným plusem je nižší finanční náročnost a možnost okamžitého spuštění. Navíc u mnoha dodavatelů si můžete na omezenou dobu vyzkoušet vybraný e-shop zdarma.

Individuální řešení podle Vašich představ

E-shop na zakázku má obrovskou výhodu ve své individualitě. S Vaším programátorem a grafikem můžete upravit v podstatě cokoli podle Vašich představ. Tento systém je velice vhodný, pokud máte specifické požadavky a nároky na systém.

E-shop na míru nabízí pravidelnou aktualizaci systému a online podporu. Počítejte však s rapidně vyššími náklady na pořízení, a především s nutností větší časové dotace, kterou budete nuceni svému e-shopu věnovat.

Open source e-shopy zdarma

Poslední možností jsou open source e-shopy – předem připravené e-shopy zdarma, které Vám umožňují zasahování do zdrojového kódu. Open source e-shopy jsou volně k dispozici. Svůj e-shop u tohoto řešení máte plně pod kontrolou a jedná se o nejlevnější řešení. Má však také velké zápory – především z hlediska podpory, aktualizací, platebních možností a napojení do Vašeho účetního systému.

Navíc počítejte s dalšími náklady za webhosting, grafickou a technickou podporu programátora. Pokud tedy nemáte pokročilé znalosti programování, doporučujeme spíše předchozí dvě řešení.

Základní věci, na které nesmíte zapomenout

Při pořizování e-shopu se především informujte na spolehlivost Vámi vybraného dodavatele. Zjistěte si, zda budete mít k dispozici správu svých produktů, možnosti aktualizace zboží, nastavení fotografií produktů, a hlavně správu klientů a jejich objednávek.

Vše si pořádně rozmyslete, nebojte se zeptat na podrobnosti a nechte si od dodavatele zpracovat rozpočet pořizovacích a provozních nákladů.

V případě, že nechcete kupovat tzv. zajíce v pytli, vyzkoušejte demoverzi e-shopového řešení, kterou většina e-shopů ve verzi pronájem nabízí. Za zmínku stojí demoverze na 60 dní bez omezení funkcí, kterou nabízí brněnská společnost Zoner inShop. Jde o tradičního poskytovatele e-shopových služeb v ČR.

Ukázat další aktuality