Webové stránky

Pronikněte do říše achátů

RSS

Pestrost achátů je jedinečná. Obecně nám pomáhají s odvahou, léčením, dodávají nám sílu, dlouhověkost, posilují lásku, ochranu a uzemnění. Nejen takové kvality nabízí ACHÁT. Pod jedním názvem se však skrývá řada druhů, každý je jedinečný a má také své specifické vlastnosti a účinky. Většinou se setkáte s achátovými plátky nebo oblíbenými achátovými svícny.

Jejich blízkost stabilizuje auru, ruší a přeměňuje negativní energie, posiluje vnitřní rovnováhu a pomáhá na cestě sebepoznání. Posilují soustředění, praktická rozhodnutí a upřímnost k sobě samým, dodávají odvahu a pomáhají při citových zklamáních.

Síla těchto kamenů je rozmanitá, stejně jako zbarvení. Díky němu je každý kus skutečným originálem. Darem achátů je pomáhat nám v mnoha oblastech. V neposlední řadě jsou také krásnou ozdobou a harmonizačním prvkem pro domácnost či neobyčejným dárkem. Podívejte se, který bude vám nejsympatičtější.

Podle své energetiky mohou být acháty projektivními i receptivními kameny.

V čem se liší? Projektivní kameny dodávají energii, pomáhají při léčení, podporují intelekt, štěstí sílu vůle, odvahu i sebedůvěru. Pokud máte náramek z těchto kamenů, noste je na pravé ruce. Jednoduchým testem, jak zjistit, který achátový plátek je který, může být vaše vlastní vnímání kamene. Jak cítíte kámen v pravé ruce a jak naopak v levé?

V jedné ruce příjemně hřeje, přitahuje vás, v druhé ruce naopak zůstává chladným? Mezi kameny s projektivními vlastnostmi se řadí achát černý, červený, hnědý a pruhovaný. Energii získávají zejména ze svitu slunečních paprsků a vyzařují kladnou, mužskou energii.

Naproti tomu receptivní kameny mají schopnost uklidňovat a zbavovat stresu, vztahují se k lásce, moudrosti, soucitu, působí na spánek a sny, přátelství, plodnost prosperitu. Z achátů se mezi receptivní řadí mechový, modrý a zelený. Energie k nim přichází především z měsíce a hvězd. Vyzařují jemnou, zápornou, ženskou energii.

Acháty obecně můžete využít pro harmonizaci páté, krční, čakry, mechový achát působí také na vyladění čakry čtvrté, srdeční, bílý achát zase ve spojitosti se sedmou čakrou.

Acháty mají také dar pomáhat při bolestech hlavy, horečkách, infekcích, kožních nemocích, náměsíčnosti, píchnutí hmyzem, při předčasných porodech, působí preventivně v případě potratů, mají pozitivní účinky na prostatu, posilují sexuální pudy. Mechový achát působí při slabostech.

Na jaké druhy achátů můžeme prakticky narazit?

  • Pruhovaný achát – projektivní kámen, ochraňuje a zmírňuje stres
  • Zelený achát – receptivní kámen, pomáhá při rozhodování i řešení sporů, pro zlepšení zraku
  • Růžový achát – posiluje lásku mezi rodiči a dětmi, ideální nosit jej na srdci
  • Botswanský achát – skvělý pomocník pro ty, kdo končí s kouřením, pomáhá překonávat deprese a ulevuje při napětí
  • Modrý achát – receptivní kámen, přináší klid a štěstí, zbavuje stresu, zmírňuje hádky, tomu, kdo ho nosí, přináší oporu a zdroj síly, odstraňuje pocity starých křivd, má léčivé účinky na krční a ramenní oblast, hrdlo, štítnou žlázu a lymfatické uzliny, snižuje horečku, urychluje hojení zlomenin
  • Stromečkový achát – projektivní, je kamenem hojnosti, kterou přináší do všech oblastí lidského života, prohlubuje spojení se zemí, otevírá a harmonizuje všechny čakry, pomáhá při migrénách, léčí poruchy nervového systému i oběhový systém.
  • Ohnivý achát – projektivní kámen, podporuje klid a vyrovnanost, uzemňuje, přináší pocit bezpečí a jistoty, odstraňuje strach, ochraňuje svého nositele, odráží negativní síly zpět k původci, pomáhá při léčbě závislostí, podporuje sexuální aktivitu, léčí nervy, žaludek, zrak.
  • Mechový achát – receptivní kámen, silně spjat s přírodou, obnovuje narušenou rovnováhu, osvěžuje duši, přitahuje bohatství, štěstí, zmírňuje porodní bolesti a podporuje zdárný průběh porodu, uvolňuje strnulou šíji, léčí infekce, nachlazení a snižuje horečku.
  • Bílý achát – působí na harmonizaci sedmé, korunní čakry

Velký výběr achátů i dalších drahých kamenů s různými léčivými účinky najdete na www.poznani-knihy.cz nebo přímo na naší prodejně v Olomouci.

Ukázat další aktuality