Webové stránky

Proč byste měli koupit repasovaný počítač

RSS

Pokud se bojíte kupovat použitou výpočetní techniku, když jde o repasované počítače z firem, není třeba se nějak bát. Níže uvádíme vše, co potřebujete při nákupu vědět.

My všichni už asi máme zkušenost s nákupem něčeho drahého. Když jste si nákup dovezli domů a vybalili z krabice zjistíte, že něco není v pořádku. Možná šlo o škrábance na povrchu počítače či notebooku.

Možná PC chybí funkce, které jste opravdu potřebovali. A možná, že daný výrobek prostě nepracuje tak, jak má. No a ve všech těchto případech je zcela přirozené, že vše zabalíte a vrátíte zpět.

A co se s naším nákupem stane potom?

Pokud jde o výpočetní techniku jako je např. stolní počítač, notebook nebo tiskárna či telefon – pokud nejdou přímo na opravu, je velmi pravděpodobné, že je nakonec uvidíte opět v nabídce obchodu. Tentokrát však za mnohem příznivější cenu.

To samozřejmě neznamená, že takto nabízené počítače jsou ve špatném stavu. Většina výrobců se samozřejmě ujistí, že stolní počítač funguje jako nový, i když už byl použitý. Samozřejmě musíte být opatrní. Koneckonců neexistuje žádná obecně dohodnutá definice pro tzv. renovované, repasované nebo dříve zakoupené počítačové vybavení.

Při běžném nakupování tak můžete narazit na výkonné repasované počítače, které jsou jako nové a zároveň vám ušetří i finance.

Repasování či obnova počítače

Když prodáváte auto je to podobné. Jistě můžete vyměnit pneumatiky i některé části ale v podstatě je zde stále nějaké opotřebení. To je také důvod, proč nemůžete jenom tak vynulovat tachometr a tvrdit, že je auto zcela nové. Totéž platí i u PC, samozřejmě až na ten tachometr.

Pokud vrátíte auto nebo počítač do zákonné lhůty pro vrácení, pravděpodobně pak těžko zjistíte, co se s ním dělo dále. Naštěstí právě díky této nemožnosti ověření, co se s počítačem fyzicky dělo je poměrně jednoduché jej vrátit zpět ve stavu – repasovaný či použitý.

Prodejci provedou celou řadu testů, aby se ujistili, že problém, díky kterému se stolní počítač či notebook vrátil je pouze ten jeden. Následně pak mohou provést konkrétní opravu. Co se týče operačního systému vše se dá čerstvě nainstalovat. Pokud jde o stolní počítač, pravděpodobně dostane navíc i novou myš a klávesnici.

Pak se vše opět otestuje a když je vše ok, jde počítač do nové krabice a vzápětí opět do prodeje. Z právního hlediska pak již nemůže být nazýván jako zcela nový, což znamená, že se pak obvykle prodává za nižší cenu s označením použitý nebo repasovaný počítač.

Některé z částí počítače pak mohou být skutečně nové, protože nebyly ani vybaleny z krabice, nebo byla objednávka pouze zrušena. Nabídku tzv. otevřených výrobků pak můžete vidět i u nejznámějších obchodů.

Nákup repasovaného notebooku či PC přímo od výrobce či kvalitního dodavatele se určitě nedá srovnávat s nákupem repasované výpočetní techniky od soukromých prodejců na aukcích apod. U nich nemáte k dispozici žádné záruky, když se něco pokazí. V případě renomovaných prodejců repasovaných počítačů je k dispozici minimálně záruka na 12 měsíců a samozřejmě podpora.

Závěrečné doporučení

Při koupi repasované výpočetní techniky vám doporučujeme vybírat repasované počítače apod. přímo od výrobce nebo od renomovaných prodejců, kteří se na tento typ prodeje specializují.

Ujistěte se o poskytovaných zárukách i celém procesu při případné reklamaci. A na závěr si užijte nový repasovaný počítač za mnohem nižší cenu než obvykle.

Mezi jednoho z nejlepších prodejců repasované výpočetní techniky patří i společnost inComputer.cz, která nabízí notebooky, stolní PC i monitory z nejvyšších modelových řad výrobce se slevou až 50 %. Součástí služeb je samozřejmě i záruka na 12 měsíců a doprava Zdarma na všechno zboží.

Ukázat další aktuality