Webové stránky

Odpalte se na vodní hladinu 30kilometrovou rychlostí

RSS

Chodit po vodě sice umí jenom Ježíš, my ti ale pomůžeme, abys mohl po vodě jezdit. A ne jen tak, s našimi wakeboardy si to můžeš střihnout po vodní hladině rovnou třicítkou! U wakeboardingu se můžeš buď nechat táhnout lodí nebo kabelovým vlekem a pokud jsi někdy zkoušel vodní lyžování nebo surfing, rozhodně se ti tyto zkušenosti budou hodit.

Ale i bez se můžeš stát pohodlně profesionálem. Pojďme se podívat, jaký wakeboard je pro tebe ideální a bez jakého příslušenství budeš mezi „wejkaři“ mimo. Jdeme na to:

O čem se bavíme?

Na začátek je fajn si uvědomit, že u wakeboardingu je důležitých hned několik věcí. Například – není to vodní lyžování a není to surfing, i když jsou si všechny sporty relativně podobné.

U nás jde o jízdu na desce, k níž máš jakožto jezdec podobně jako u snowboardu vázání pevně na noze. Cílem celého snažení je zůstat na prkně stát, klouzat po vlnách a pokud se podaří, vystřihnout si nějaký ten trik na překážce.

Top 3 výhody

Je čas přiznat barvu – wakeboarding je trochu adrenalinová a skoro vždycky návyková sportovní disciplína. Ještě se zatím nedostala a na olympijské hry, ale když začneš ty, třeba se zasadíš o její zavedení. Výhoda č. 1 – super adrenalin.

Jakmile překonáš prvních pár pádů do vody a z překážek, začneš na vodě vypadat jako pan mistr. A to je ono – tažen po vodní hladině, nikde nikdo, jen obdivovatelky na břehu. Výhody č. 2 – wakeboarding je sexy.

I když jsi možná slyšel o wakeboardingu poprvé teprve nedávno, věř, že tenhle sport už u nás má docela tradici. Takovou, že tu máme vlastní Český svaz vodního lyžování a wakeboardingu. A tak přichází výhoda č. 3 – můžeš se stát profesionálem.

Jak začít?

Hlavní a první otázkou je, jaký wakeboard je pro Tebe vhodný. Rozhoduje několik věcí. Od klasické kategorie ceny, po důležitější parametr, a tím je způsob tažení, který budeš se svým prknem používat nejčastěji. Máme tři kategorie – za člun, cable park a univerzál.

Jakožto začátečníkovi ti s klidným svědomím doporučíme univerzál. Jen detail – univerzál neznamená rozmontovat starý skejt po bráchovi a tvářit se drsně. Při 30 km/h by se to mohlo dost vymstít. Jakmile budeš chtít začít s triky a vyšší rychlostí, investuj do specifičtějšího modelu, vyplatí se.

Zvláště pak u kabelového vleku v parcích se hodí odolná skluznice s ABS hranami, které chrání prkno před zničením na překážkách a skocích.

Co s sebou?

Prkno máš a už sis sbalil plavky k nejbližšímu jezeru s vlekem? Ještě moment. Z vybavení na wakeboarding se Ti bude hodit sehnat si desku s vázáním, které ti musí sedět, nějaké oblečení do vody – plavky stačí. A taky nezapomeň na vestu a helmu – bezpečí nade vše.

Ne všechno musíš vlastnit hned na začátku, u každého vleku bývají půjčovny. Pokud bys ale chtěla waku dávat do budoucna víc času i energie, určitě se vyplatí pořídit si vlastní výbavu.

Vychytávečky

I když ještě nemáš třeba vlastní helmu nebo ochrannou vestu, určitě se i tak vyplatí investovat do něčeho stylového a funkčního. Takovou vychytávkou jsou multifunkční ponča. Jak asi tušíš, nejsou na samotnou jízdu na vodě (Spiderman už byl natočen před tebou, promiň), zato se stanou nezbytným doplňkem pro celý pobyt u vody.

Pončo použiješ před tréninkem, po jízdě a můžeš se s ním například zakrýt při převlékání. K dispozici jsou ti nejrůznější typy a barvy, sladění prkna a ponča s kapucí se přímo nabízí…

Co ještě dále dodat? Snad jen doporučit, kde mají skvělý výběr wakeboardů a originální ponča na vodní sporty. Stačí se zastavit na Showroomu Mystic v Brně nebo mrknout na stránky www.mysticstore.cz

Ukázat další aktuality