Webové stránky

Prodejte dům v Praze rychle a bez realitky

RSS

Chcete taky prodat dům v Praze bez realitky? Poradíme, jak v pohodě prodáte sami a bez zbytečných provizí realitním kancelářím.

Příprava před inzercí

Víte, že správná příprava nemovitosti dokáže navýšit její cenu až o 20 %? Kromě toho taky umí prodej výrazně urychlit. Nabídek domů na prodej v Praze jsou stovky, ale s těmito tipy se ten váš stane jedničkou mezi všemi.

Aby se o vás zájemci o koupi rodinného domu v Praze dozvěděli, potřebujete svou nabídku někde inzerovat. K tomu budete potřebovat fotky a text inzerátu. Nezapomeňte také na průkaz energetické náročnosti budovy.

Výsledné písmeno jste povinni uvádět již v inzerci a za jeho neuvedení vám hrozí vysoká pokuta. Nejste si jisti, co vše pro prodej potřebujete? Důležité povinnosti prodávajících, potřebné informace a užitečné tipy najdete na blogu zipHOME.cz realitní seznamky, která pomáhá lidem při prodeji nemovitostí bez realitky.

Než se pustíte do focení, nemovitost pořádně připravte. Bude se vám to hodit i na následující prohlídky se zájemci. Začněte tím, že vyhodíte všechny nepotřebné, rozbité a nefunkční věci. Vystěhujte všechny osobní vzpomínky jako jsou obrázky, fotky nebo magnetky na lednici. Opravte drobnosti, na které jste neměli čas.

Třeba odlepené lino na podlaze nebo kapající kohoutek. Udělejte i probírku nábytku. Pamatujte na to, že prodáváte především prostor a vaším cílem je mu dát vyniknout. Dobré je také vymalovat na bílo. Všechny pokoje dostanou nový, čistý a prozářený vzhled.

Nezapomeňte také na pořádný úklid. Pokud dům stále nevypadá dostatečně lákavě, využijte jednoduchých triků homestagingu, návody najdete na blogu na www.zipHOME.cz.

Stanovení správné ceny

Správně stanovená cena je základem úspěšného prodeje. S příliš vysokou cenou riskujete, že se vám nikdo neozve. S příliš nízkou zase zbytečně přijdete o peníze.

Jaká je tržní cena vaší nemovitosti? Jednou možností je podívat se na inzerci podobných domů na prodej Praha. Tato metoda je sice hojně využívaná, ale má svá úskalí. Zaprvé v inzerci narazíte pouze na tzv. nabídkové ceny, tedy ceny, za které se nemovitosti v Praze v inzerci nabízí. Podle statistik se od tržní ceny, tedy ceny, za kterou se nemovitost skutečně prodá, liší řádově o desítky procent.

A zadruhé: abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, musíte najít pro porovnání několik nemovitostí, které jsou té vaší co nejpodobnější. To je u rodinných domů prakticky nemožné, pokud tedy nebydlíte v řadovce a hned několik sousedů neprodává taky.

Přesnějším způsobem, jak zjistit tržní cenu, je podívat se do cenových map, výsledky jsou ale zpoplatněné. Jak zjistit tržní cenu vašeho domu na prodej v Praze zdarma? Na zipHOME.cz je zjištění tržní ceny podle cenových map součástí přípravy na inzerci. Kromě zjištění ceny vám také pomohou s nastavením správné prodejní strategie, poradí s úpravou fotek či textu inzerátu. Vše bez realitky, se zipHOME asistentem na e-mailu, chatu nebo telefonu.

Inzerce a realitní seznamka

Dnes už nemusíte ručně zadávat svou nabídku mezi prodej RD Praha jednotlivě na realitní servery a trávit s tím hodiny času. Na zipHOME.cz se o vše postarají za vás. Vaše nabídka domu na prodej v Praze se dostane na desítky prestižních realitní serverů během pár vteřin.

V případě změny stačí jen kontaktovat svého asistenta, který vše ihned změní za vás. Další příjemnou výhodou je 100% ochrana vašeho kontaktu, už žádné otravné telefonáty makléřů a jiných obchodníků, jak je při soukromé inzerci bez realitky zvykem.

Realitní kanceláře často lákají klienty na tzv. databáze poptávajících s tím, že při prodeji bez realitky se k nim nedostanete. To ale dnes už není pravda. Stále více lidí neztrácí čas hledáním a rovnou si zadá svou poptávku na zipHOME.cz realitní seznamce.

Mají tak jistotu, že jim nic zajímavého neunikne. A jak se k nim dostane vaše nabídka prodeje RD Praha? Bude okamžitě předána všem zájemcům, kteří hledají podobnou koupi rodinného domu v Praze.

Všechny kontakty na skutečné poptávající ihned dostanete na svůj e-mail a telefon a můžete se tak spojit napřímo a domluvit si prohlídku. Součástí služby jsou i smlouvy přímo od advokáta. Vy tak prodáte snadno, rychle a bez realitky, bez riskování ztrát na ceně nemovitosti nebo riskování z placení pokut kvůli špatně ošetřeným smluvním dokumentům.

A jak zvládnout prohlídky a postupovat během prodeje? Po celou dobu je vám k dispozici asistent, na webu www.ziphome.cz najdete všechny potřebné tipy a návody, abyste prodali sami, bez zbytečných provizí realitce.

Ukázat další aktuality