Webové stránky

Dřevěné dekorace

RSS

Řada z nás si nedokáže představit Vánoce třeba bez dřevěného betlému. Tradiční sváteční prvek umí do našich domovů přenést unikátní kouzlo.

Dřevěné dekorace však nemusejí zůstávat ryze sezónní záležitostí. Mnoho motivů je variabilních a nadčasových. Jak jinak nakonec vyjádřit lásku a pohodu, která doma panuje, než třeba pomocí srdce?

Objevte krásu přírody

Koho odrazuje vidina odklízení spousty drobností z poliček, na kterých se vytrvale usazuje prach, sáhnout může po dekoracích závěsných, třeba v podobě nápisů. Rodinné fotografie nebo kresby dětí zase svoje místo mohou najít v dřevěných rámečcích.

S efektní patinou získají neopakovatelný půvab. Svícny z dřevěných větví nasbíraných třeba při podzimní procházce skvěle zapadnou do interiéru ve vintage stylu.

Ponechat je můžete v jejich původní, do jisté míry syrové podobě. Dřevo coby přírodní materiál totiž působí v interiéru velmi uklidňujícím dojmem. Přestože se dá nalakovat i mořit, jeho přirozená krása má stále mnoho obdivovatelů.

Sluší mu to i v kombinaci s dalšími materiály – látkou, ale i jinými přírodninami, jako je například sušené ovoce nebo skořice. Bonus takového aranžmá? Kromě zajímavého vzhledu i omamná vůně.

Dřevo je i praktické

Dřevo je nejen dekorativní, ale i praktické. Řešíte stálý nedostatek místa, četné drobnosti, které potřebujete mít po ruce, ale nedaří se vám pro ně vyhradit prostor, takže se neustále toulají různě po bytě?

Dřevěné dekorační bedýnky situaci vyřeší. Konec ztraceným tužkám nebo rozházeným písemnostem. Dámy zase ocení originální šperkovnici, se kterou už nebudete hledat druhou náušnici do oblíbeného páru.

Svoje místo najde i v kuchyni. Zkuste obyčejné plastové podnosy nahradit dřevěnými tácky. Uvidíte, že na vás dýchnou staré časy, kdy se rodina scházela v teple u kachlových kamen nad voňavými kynutými buchtami s tvarohem a nikdo nemusel spěchat. Když k tomu přidáte ještě vlastnoručně upečenou dobrotu, vaši nejbližší budou nadšení.

Udělejte si radost

Dřevo je nesmírně variabilní, lze ho povrchově opracovávat pilováním, hoblováním atd. Mnoho z nás ale není natolik zručných ani trpělivých, aby se nebálo rovnou dláta a mohlo si nějaký ten stylový doplněk bydlení samo vyrobit, ani nemá po ruce zrovna šikovného řezbáře.

V obchodech je naštěstí výběr dostatečně pestrý. A to i v těch internetových jako je např. www.lepaso.cz, kde se specializují právě na různé dekorační a aranžérské potřeby a doplňky.

Proč si tak nějakou zajímavou maličkost nepořídit? Navíc nemusíte utrácet příliš, stylové doplňky se dají pořídit již v řádu několika desetikorun.

I koupené dřevěné dekorace samozřejmě můžete použít jen jako základ, dát průchod vlastní fantazii a do určité míry si je přetvořit tak, aby zcela odpovídaly vašemu vkusu.

Vhodné jsou například akrylové barvy, se kterými se vám bude snadno pracovat a výsledek je nadmíru působivý.

Ukázat další aktuality